wtorek, 14 stycznia 2014

Zaufać, czy nie ? Trust or Distrust ?

Człowiek się czasem zastanawia, czym można budować związek? Co może być takim najważniejszym fundamentem związku? Po zastanowieniu się mówię, ze to na pewno zaufanie. Tak. Stanowczo mogę powiedzieć, że to zaufanie. Bez zaufanie nie ma miłości..Niektórym zaufanie komuś trwa dłużej, niektórym przychodzi bardzo szybko. Są osoby, które na przykład starają się ufać, ale nie potrafią, próbują, ale nie mogą. Może to jesteś Ty ? Mam dwa przykładowe powody dlaczego tak się dzieje.
1. Zdradził Cię chłopak/dziewczyna z którym kiedyś byłaś. 
W życiu jest tak, że wszystkich mężczyzn jak i kobiet wsypujemy do jednego wora, a tak nie powinno być. Tamten Cię zdradził ok, ale ten nie musi być taki sam. Ten może pokochać Cię i być wierny jak piesek.
2. W aktualnym związku Twój chłopak/ dziewczyna zrobił coś co Ci się nie spodobało ? Ale było to dawno i wybaczyłaś/łeś mu ? 
Myślę, że to czas przeszły i chłopak/dziewczyna na pewno zdał sobie sprawę, ze zrobił źle i jeżeli zareagowaliście na to i pokazaliście, że nie podoba się to wam , to na pewno zrozumiał. Zresztą jeśli jesteście od tamtego momentu np już ze sobą kolejne miesiące czy lata i nie zrobiłam tak drugi raz to nie zrobi tego.
3.Brak pewności siebie
Czy wydaje Ci się, że jesteś brzydszy/a od tamtej ?
Najczęściej mówimy "bo on/ona ma ładniejsze :oczy, włosy, proste zęby, nos, czoło, uszy, broda, proste nogi itp itd"
Przestań ! Popatrz w lustro i znajdź u siebie to co możesz podkreślić i pokazać co Ty masz najlepszego w sobie. Pamiętajmy NIKT NIE JEST IDEALNY ! Może i ona ma te ładniejsze oczy

Moja rada dla Was.
Najlepiej przestać rozmyślać o tym co było, co może się stać. Najlepiej patrzeć na to co jest w tym momencie. Cieszyć się tym co się ma, bo to w naszym życiu jest najważniejsze ! Postawić na jedną kartę ! Bo dlaczego mamy się przejmować tym, ze np odejdzie (jak odejdzie to będę wiedziała, że nie ma co żałować, ponieważ nie był wart tego wszystkiego). Człowiek nie ma wpływu na drugiego człowieka. Trzeba dbać o miłość i każdej porze dnia i nocy nie zważając na innych. Myślę, że związek budują także problemy, typowe kłody pod nogi. Bo jeżeli to się przetrwa, to przetrwa się wszystko.
Ja osobiście z Kamilem przeszliśmy wiele, dużo problemów jak i zdrowotnych tak i innych. Myślę, że to bardzo umocniło nasz związek, bo wiemy, ze możemy na sobie polegać w trudnych sytuacjach. Wytrwaliśmy już bardzo dużo, a szczerze mówiąc los przez te dwa lata nie był najbardziej nam sprzyjający lecz odwrotnie..strasznie płatał nam figle. Jednakże mimo tych negatywnych momentów było bardzo bardzo dużo pozytywnego !

Skąd tyle wiem o zaufaniu ? Sama bardzo trudno ufam ludziom i dopóki ich nie poznam bardzo dobrze itp to nie zaufam. Swoje zaufanie buduję każdego dnia od nowa, jest to najlepszy sposób, aby radzić sobie z takimi trudnościami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz